TANITIM

           Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde yer almaktadır. Kampüste 2 adet F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumları ,2 adet T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları ,1 adet Jandarma Tabur Komutanlığı ve 240 adet lojman yer almaktadır.Kampüsün elektrik, su, hükümlü sevk ve nakil işlemleri Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumumuz tarafından yürütülmektedir.

         Muratlı K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu iken bakanlık emirleri ile kapatılarak 13/01/2007 tarihinde Merkez Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna bağlı Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak ilk faaliyetine başlamıştır. Tekirdağ Muratlı Yolu Üzerinde Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünün tamamlanması ile birlikte 14/02/2012 tarihli bakanlık olur'u ile yeni yapılan ve 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna bağlı olarak bu defa yeni yapılan Kampüs Açık ve Muratlı Açık Ceza İnfaz Kurumları ile birlikte faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. Bağlı Açık Kurumların birbirlerine uzak olması ve mahkum sayısı da dikkate alınarak etkin hizmetin yürütülmesi amacı ile 15/10/2012 tarihli bakanlık olur'u ile 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan ayrılıp, Açık Ceza İnfaz Kurumunun iki kısmının (Muratlı – Kampüs ) birlikte değerlendirilip “Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü” adı altında faaliyetini sürdürmesine karar verilmiş ve bu tarihten itibaren de bağımsız Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak faaliyetine devam etmektedir.

  KAPASİTESİ

  a)  Muratlı Yerleşkesi: Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumunun Muratlı yerleşkesi 200 hükümlü kapasitelidir.

  b)  Kampüs Bölümü: Tekirdağ Açık Ceza İnfaz Kurumu 240 kişi kapasiteli inşaa edilmiş kapasite arttırılarak 450 kişiye çıkarılmıştır.

  Bu itibarla bugün tarihi ile kapasite Muratlı yerleşkesinde yapılan ek bina ile Kurum kapasitesi 650 kişiye çıkarılmıştır.

  İŞ YURDU FAALİYETLERİ

  Meslek sahibi olmayan hükümlülerin meslek sahibi olması veya meslek sahibi olan hükümlülerin var olan mesleklerinin geliştirilmesi amacıyla

  Muratlı Açık Bölümünde : Fason işçilik ve ev tekstili üzerine üretim yapan tekstil atölyemiz (şuan hizmet vermemektedir). Ceza İnfaz Kurumlarının ranza ihtiyaçları karşılanmak üzare faaliyet gösteren demir atölyemiz mevcut olup ayrıca seracılık ve sebze üretimi yapılmaktadır.     

  Kampüs Bölümünde   : 2013 temmuz ayında fırın iş kolu faaliyeti açılarak Kampüs lojmanlarının ve kampüsteki diğer Ceza İnfaz Kurumlarınında ekmek-poğaça ve simit ihtiyaçları karşılanmaktadır. Demir Atölyesi iş kolu açılarak kampüs içerisindeki kurumların demir doğrama ve ülke genelindeki Ceza İnfaz Kurumlarının siperlik ihtiyaçları giderilmektedir. Kampüs içerisinde lojman sakinlerine yönelik kafeterya, kantin ve lokal ayrıca hükümlü-tutuklu ziyaretçileri için çay ocağı ve kantin yapılarak hizmet vermeye başlanmıştır.

  Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı ile imzalanan protkol sonucunda kantin, kafeterya ve temizlik işleri kurumumuz İşyurdu Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirmektedir.

  Açık Ceza İnfaz Kurumunda iş yurdu bünyesinde 225 hükümlüye iş imkanı sağlanmaktadır.

  HÜKÜMLÜ BARINDIRMA :

  Kampüs Yerleşkesi: Bu bina üç katlı olup, giriş katı, yemekhane, kantin, çay ocağı, berber hane ve idari kısımdan oluşmaktadır. 2. ve 3. Katlar , kütüphane, revir, mescit ve hükümlü yatakhanelerinden oluşmaktadır. Tüm hükümlülerin spor ve gezinti alanı olarak 800 m2 lik bir alan mevcuttur.   

  Muratlı yerleşkesi : 21.000 metrekare alana kurulu bulunan ve 9 koğuşluk hükümlü yatakhanesi, berber hane, kütüphane, mescit ve idari kısım yemekhane, hükümlü ziyaretçi salonu bulunmaktadır.

  Adres

  Gündüzlü Mahallesi Muratlı Caddesi 348-8 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ

  Telefon

  Tel : 0(282) 234 1273

  Fax : 0(282) 234 1274

  E-Posta

  tekirdag.acikisaretadalet.gov.tr