“Tekirdağ Ceza İnfaz Kurumları İçin Kitap Bağış Kampanyası”
  01.06.2021

  “TEKİRDAĞ CEZA İNFAZ KURUMLARI İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI”

     Adalet Bakanlığı ve Kültür Turizm Bakanlığı arasında 29.03.2021 tarihinde imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği” adlı protokol gereğince  31.05.2021-16.06.2021 tarihleri arasında  Tekirdağ eski Valilik binası önünde ve Tekirdağ Adliyesinde  “Kitap Bağış Standı”  kurularak     kitap bağışları kabul edilecektir.

        31.05.2021 tarihinde Tekirdağ eski Valilik binası önünde açılışı gerçekleşen “Kitap Bağış Standımıza”  Süleymanpaşa İlçe Kaymakamı Harun KAYA, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur ÖZCAN, Süleymanpaşa İlçe Belediye Başkanı Cüneyt YÜKSEL, Cumhuriyet Savcısı Alper ARITAN,  İl Müftüsü İsmail İPEK, İl Kültür Turizm Müdürü Ahmet HACIOĞLU, Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri, Kütüphane Müdürü Hamide ÇAKIR, Süleymanpaşa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ali KAFALI Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya SANCI, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Uğur AVCI, Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih BOZBOYACI, Kütüphane Müdür Yardımcısı Gülcan KELOĞLU, Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik personeli katılarak kitap bağışında bulunmuşlardır.

        Süleymanpaşa İlçe Kaymakamı Harun KAYA konuşmasında;  “Çorbada bizimde tuzumuz olsun diye kitap getirdik. Bu bağışlarla hükümlü ve tutuklularımızın okuyacağı kitaplarla, zamanlarını daha iyi değerlendirecekleri bir ortam oluşacak. Okuyan bir toplum olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin bir bölümünde de inşallah sağlam adımlar atılmış olacak. Kampanyanın düzenlenmesinde emekleri olan bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Okuyan bir toplum için haydi kitap kampanyasına” dedi.

        Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan kitap bağışı programı dolayısıyla yaptığı konuşmada;  "24 Ekim 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol ile hükümlülerin ve  tutukluların halk kütüphanelerinden yararlanması imkanı getirilmiştir. Bu protokol uyarınca 17 milyon yayına erişim imkanları kavuşmuştur. 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan  Ceza İnfaz Kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü  imzalanmıştır. Bu kapsamda “Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası  başlatılmıştır. 16 gün boyunca bulunduğu yerdeki stantlar veya adliye binasında bulunan bağış stantlarına vatandaşlarımız tarafından kitap bağışına bekliyoruz. değerli vatandaşlarımızın kampanyamıza verecekleri desteğe şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

   

   

   

  Adres

  Gündüzlü Mahallesi Muratlı Caddesi 348-8 Süleymanpaşa / TEKİRDAĞ

  Telefon

  Tel : 0(282) 234 1273

  Fax : 0(282) 234 1274

  E-Posta

  tekirdag.acikisaretadalet.gov.tr